Legendák Völgye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Legendák Völgye

Ez egy fórumalapú szerepjáték egy kis harccal, egy kis történettel és... majd meglátjuk mi sül ki belőle :)
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 A történet

Go down 
SzerzőÜzenet
Rika
LV-tag
LV-tag
Rika


Hozzászólások száma : 58
Csatlakozás ideje : 2008. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Wilfred

A harcos tulajdonságai
TP:
A történet Left_bar_bleue270/333A történet Empty_bar_bleue  (270/333)
kaszt: vámpír
szint: 2

A történet Empty
TémanyitásTárgy: A történet   A történet Icon_minitime2008-07-29, 01:08

A történetalkotás és a harcrendszer kapcsolata

Úgy érzem, ez a legnehezebb dolog a játék megalkotásában. Úgy kell élvezetessé tenni a történésekkel, hogy mindez ne ütközzön a harcokkal, egyenletes legyen a fejlődés és ez a kettő nem mindig fér össze.

Az első ilyen amivel összefutottam rögtön a karakterem fegyvere. Találtam egy gyönyörű kardot, ám ha ezzel harcol a karakterem, vagy hamar el kell dobnia, mert gyenge, vagy túl erősre csinálni, ami viszont nem fair a többiekkel szemben.
Ennek kiküszöbölésére a következőt találtam ki:

Milyen fegyvert használhatsz? Lehetnek-e egyedi tárgyaid?

A piacon csak amolyan fegyvertípust veszel meg, ami tartalmazza a fegyver sebzését, képességeit, ám a kinézetét nem, azt magad döntheted el. Ha új fegyvert veszel a piacon akkor is megtarthatod a régi kinézeted, ez olyan, mintha tunningolnád a régit.
Csupán annyi összefüggésnek kell lenni a kettő között, hogy ha pl. karddal harcolsz, ne varázslóbot legyen a képed... Tehát az alapfajta. Illetve hogy magam hozzam fel példának, az én kardomnak van egy extra képessége, hogy két tőr húzható ki a penge és a markolat találkozásánál található részre. Ezért én csak olyan kardot vehetek, aminek megvan ez a képessége, vagy képet kell cserélnem. Illetve Aprilnek van olyan varázsbotja, ami karddá tud alakulni, nos ő sem vehet normál varázsbotot.

Éjjel/nappal?

A vámpír karakter miatt a harcok során meg kell különböztetnünk napszakokat. Ez viszont a játék történetrészére nem hat ki, csak arra az adott csatára, így ha egymás után háromszor harcolsz, lehet hogy egyet nappal, aztán éjszaka, utána megint nappal... Ez viszont nem jelenti azt, hogy a történetbeli időben eltelt egy nap, csupán a vámpír erejét befolyásolja az adott csatában.

És ha egyszer nincs kedvem harcolni, csak történetet írni? Akkor ki se léphetek WIfredből, mert rögtön megtámadtak?

Nem mosoly Létezik nem harcos mód is. Ha nincs kedved harcolni, csak jelezd az első hsz-edben, hogy ettől és az utolsóban, hogy eddig, és akkor nem támadnak rád a szörnyek sétálatás közben ^.^
A nem harcos módot nem lehet arra használni, hogy átsétálj egy másik területre, ahol majd később harcolni akarsz (azaz az útközben szörnyek kikerülésére)!
Vissza az elejére Go down
 
A történet
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Legendák Völgye :: Leírások :: Játékmenet-
Ugrás: